Drugi MEETBLOGIN za nami, czyli nabieramy rozmachu

The second MEETBLOGIN’s over, or we’ve been spreading our wings

Follow on Bloglovin

Podkład muzyczny (Background music): Madness – „Our House”

Jesień to czas wyjazdów i wydarzeń branżowych. Dopiero wróciłam z Londynu, chwilę potem śmignęłam do Łodzi, a za chwilę – kolejna wycieczka. Na razie jednak skoncentrujmy się na – zorganizowanym w ramach Łódź Design Festival – MEETBLOGIN, czyli drugim zjeździe blogerów (a tak naprawdę – blogerek) wnętrzarskich i tych zajmujących się designem.

Już w ubiegłym roku wiedziałam, że obecność na tej imprezie jest bezdyskusyjnie obowiązkowa. W tym roku z kolei widać było, że blogosfera wnętrzarska nabiera rozmachu – rozrósł się i program, i liczba uczestniczek. Bez wątpienia było wesoło, czyli klasyka gatunku. O, coś takiego, jak na poniższym filmie (zwracam uwagę na wątek wnętrzarsko-budowlany) 🙂

Większość czasu spędziłyśmy na głównym terenie festiwalowym, w nowo wyremontowanym, industrialnym kompleksie Art Inkubator. Hasło przewodnie Łódź Design Festival, czyli „Brave New World”, bardzo pasowało do klimatu zabudowań przy Tymienieckiego 3, czemu przyświecała uchwycona na zdjęciu jutrzenka nadziei, czy jakoś tak…

2 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

MEETBLOGIN rozpoczynało spotkanie z Anią ze Scandinavian Living, na którym ja, Marta oraz Kasia miałyśmy mocne wejście… Spóźniłyśmy się tylko trochę (naszym zdaniem), ale Ula – niezawodna organizatorka przedsięwzięcia – zadbała o to, by nikt, ale to nikt, nie przeoczył naszego cichego (tak było w planach) dołączenia do grupy. Miało być po angielsku, wyszło jak zwykle. Dzięki, Ula 🙂

4 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

3a meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Potem czekała nas naprawę duża sprawa, czyli spotkanie z Oskarem Ziętą i Piotrem Kuchcińskim (!!!). Projektanci opowiedzieli o projekcie „Materials We Love”, powstałym przy współpracy Interprint (wiodąca na świecie drukarnia papieru dekoracyjnego) i Pfleiderer (producent oklein, laminatów i płyt). To seria inspirowanych drewnem i betonem dekorów, które trafią na rynek w przyszłym roku, ale już teraz można było zobaczyć ich zastosowanie w praktyce, na geometrycznych meblach Pakiet zaprojektowanych przez Oskara Ziętę.

5 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

6a meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

8 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

Kolejny punkt – warsztaty poprowadzone przez dziewczyny z Ceramiki Paradyż. Posłuchałyśmy o trendach i tendencjach, a potem dostałyśmy zadanie. Podzielone na małe grupy (ja byłam w zespole z Martą z Lost in Time) miałyśmy stworzyć moodboardy inspirowane nową, etniczną kolekcją płytek.

10 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

9 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

13 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Personą naszego zespołu (czyli osobą, dla której projektowałyśmy wnętrze) była wielkomiejska neurotyczka, lubiąca podróże, pragnąca spokoju i wytchnienia. Wymyśliłyśmy dla niej taras, będący oazą w betonowej dżungli; taras łączący naturalne materiały i barwy z etnicznymi elementami wnoszącymi ożywcze akcenty kolorystyczne do kompozycji zanurzonej w zieleni. Nasza bohaterka lubi tam podejmowac gości lub dumać nad praprzyczyną wszechświata, popijając samodzielnie pędzone ekologiczne wino. Taka sytuacja 🙂

Wyniki tej pełnej poświęcenia pracy,,,

12 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

12a meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

… trzeba było też odpowiednio przedstawić podczas prezentacji.

14 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

15 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Galerię moodboardów oceniało jury z Ceramiki Paradyż, czego wynikiem było…

17 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

…trzecie miejsce dla mnie i dla Marty…

18a meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

…drugie dla Moniki, Marysi i Ani…

19 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

…oraz miejsce pierwsze, które zdobyły Agnieszka, Ludmiła i Marta.

20 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

O, nie! To jeszcze nie koniec sobotnich atrakcji! Udałyśmy się bowiem do showroomu Veda Concept, gdzie przywitał nas stół zastawiony mini-cudownościami; tak więc było sprawiedliwie – coś dla ciała i coś dla ducha. Bo dla duszy, przynajmniej mojej, wisiała nad nami cud urody lampa Zeppelin Marcela Wandersa, na punkcie którego chyba mam obsesję, ale lekarz od designu mówi, że nie stanowię zagrożenia…

21 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

22 Zeppelin Marcel Wanders meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

23a meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

23 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Wizyta w industrialnych wnętrzach Veda Concept była połączona z prezentacją cementowo-polimerowych powłok HD Surface (których wyłącznym dystrybutorem w Polsce będzie firma Kopp). Patent polega na tym, że można je nałożyć na każdą powierzchnię użytkową (również na podłogę i stare kafelki w łazience), gdzie będą do złudzenia imitować np. beton. Więcej na ten temat – TUTAJ.

24 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

25 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

26 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Wieczorem odbyła się uroczysta gala MEETBLOGIN, połączona z wręczeniem nagród w konkursie Blog Design Roku, zorganizowanym przez „Dom i Wnętrze”. Niestety, z różnych przyczyn nie mogłam się na niej zjawić, jednak dziewczętom serdecznie gratuluję. W mojej kategorii, czyli Design – gdzie miałam przyjemność dostać się do grona finałowego – zwyciężyła Marysia z Mieszkać Pięknie, której gratuluję szczególnie mocno, ponieważ jej blog bardzo lubię, a i Marysia jest częstym gościem na FORelements. Go, girl!

A w niedzielę, gdy już opadło konfetti po sobotniej gali, trzeba było wrócić do konkretów. Dzień rozpoczął się od 3-godzinnego spotkania z Kasią Zadworny z agencji K2 (w imieniu fundacji Piękna Polska), która mówiła o wykorzystaniu mediów społecznościowych do promocji blogów. Wykład był na tyle pouczający, że dostałyśmy obietnicę ciągu dalszego. Tak więc – czekamy.

27 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Następnie – galopem na OFF Piotrkowską, gdzie w Spółdzielni miałyśmy spotkanie z firmą Roca oraz redaktor naczelną portalu ekologia.pl, która przedstawiła nam wstrząsające (o czym mogą świadczyć nasze miny na zdjęciu) dane dotyczące ilości wody pitnej na Ziemi. Okazuje się, że Polska należy do krajów o bardzo niskich zasobach (wiedzieliście o tym?). Okazuje się też, że brak dostępu do wody zdatnej do użycia powoduje ogromną śmiertelność, szczególnie wśród dzieci, w krajach dotkniętych tym kataklizmem.

Trzeba się wziąć w garść, moi drodzy, nie ma wyjścia, na przykład zakręcając wodę podczas mycia zębów (z ręką na sercu mogę powiedzieć, że zawsze tak robię) czy podczas mydlenia się pod prysznicem.

28 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

29 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

30a meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

łodz design festival meetblogin interior design bloggers

 

Ostatnim punktem programu MEETBLOGIN był wykład, który miałam przyjemność poprowadzić, pod tytułem „O potrzebie designu na co dzień, czyli obsesja grubego splotu”. Bardzo, naprawdę bardzo dziękuję za wiele cudownych słów, które usłyszałam po zakończeniu spotkania. Przysięgam, że byłam tym niezwykle poruszona.

31 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

32 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

Bardzo też dziękuję sponsorom i patronom MEETBLOGIN. Dziękuję za wsparcie naszego zjazdu, ale też za to, że traktują blogi o wnętrzach i designie jak poważnych partnerów, co wielu innym firmom przychodzi bardzo trudno, ale może wezmą przykład…

33 meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

To był naprawdę dobry weekend. Tyle powiem i niech to wystarczy za podsumowanie. Dziewczyny, dziękuję!

meetblogin lodz design festival interior bloggers polish design polscy projektanci

 

 

 

Zdjęcia / Pics: FORelements & Karolina Grabowska Staffage.pl

 

Privacy Preference Center