55 metrów kwadratowych światła i eko deko, czyli na wakacjach w mieszkaniu

55 square meters of light and eco deco, or holidays in the apartment

Follow on Bloglovin

Podkład muzyczny (Background music): Lighthouse Family – „High”

55-metrowe mieszkanie na pewno daje większą swobodę aranżacyjną niż kawalerka (choć ostatnio widzieliśmy kawalerkę w klimacie loftu), ale i tak trzeba się trochę nagimnastykować, by uzyskać jak najwięcej przestrzeni. Co więcej, przy odrobinie inwencji można w nim zastosować materiały kojarzone raczej z większymi pomieszczeniami, co – paradoksalnie – nada im… wakacyjnej lekkości. Zobaczcie!

Ostatnio brałam udział w dyskusji, czy w bloku można urządzić wspomniany loft albo wnętrze pałacowe. Czy spójność wnętrza z otoczeniem jest konieczna. I tak, i nie.

Prawdą jest, że pewne elementy wykończenia i wyposażenia potrzebują odpowiedniej oprawy. Jednak, choć mały Wersal na Ursynowie może nie jest do końca trafionym pomysłem, nie widzę nic złego w użyciu niektórych składowych tego stylu, na przykład sztukaterii lub nawet popiersia Apolla. Dowód? Pokazywałam takie mieszkanie we wpisie o jeleniach i Sztokholmie nad Wisłą. Albo taka lampa Skygarden mojego ukochanego Marcela Wandersa. Przecież bazuje na pałacowych sztukateriach właśnie.

Podobnie jest – moim zdaniem – w mieszkaniu, które obejrzymy dziś. Naturalny kamień na ścianach kojarzony jest raczej z klimatami rustykalnymi, prowansalską wsią lub górskim domkiem w zaśnieżonych Alpach. A tymczasem…

A tymczasem kamień położono na ścianach 55-metrowego lokum, dodając do tego równie rustykalny stół z litego drewna. Ciekawym rozwiązaniem jest wpuszczenie w blat stołu płyty grzewczej. Co więcej, w mieszkaniu pojawiają się elementy vintage (stolik i lampa w części pokojowej), trochę przymrużenia oka, czyli figurka pilnującego porządku buldożka, oraz meble z Ikei (sofa i krzesła), pseudo orientalny dywan i niezawodna farba tablicowa. Do tego – światło, dużo światła! Oraz kolory, które znalazły się w zestawieniu Color Futures 2016.

Czy taka mieszanka może się udać? Przekonajmy się!

Sure, an apartment of 55 square meters is easier to arrange than a small flat (although, lately we’ve seen a loft in such a place), nevertheless you have to be quite creative to win as much space as possible. Moreover, you can even apply materials associated with bigger interiors what – paradoxically – makes them lighter and more holiday. You can see it below!

Lately I’ve taken part in a discussion if a flat in a fla can be arranged like a loft or a palace interior. If the compatiblity with the outside is necessary. Well, it is and it’s isn’t.

2 jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blog

3 jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blog

4 jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blog

5 jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blog

6 jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blog

 

To właśnie magia fusion – łączyć, zestawiać, nie myśleć „pasuje, nie pasuje”, tworzyć miejsce przyjazne, nieznające słów „Baczność! Trzymaj się wytycznych!”. Bo – jak mawiają klasycy gatunku – zasady są po to, by je łamać. I ja się z tym zgadzam.

Ukłony (ekologiczno-rozświetlone), Dagmara

This the magic of fusion – combining, juxtaposing, forgetting about thinking „it’s a match, it doesn’t match”. It’s creating a friendly space and crossing all the straight stylistic lines. Let me quote the classics here: rules have been created to be broken. And I couldn’t agree more.

Best regards (like eco & light), Dagmara

jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blogZdjęcia / Pics: AD Mexico

MORE ON SNAPCHAT:

jak_urzadzic_male_mieszkanie_projektowanie_wnetrz_small_apartments_ideas_interior_design_home_decor_forelements_blog

Privacy Preference Center